REWIZYTA PRZEDSTAWICIELI MIASTA BRUNTAL W PRZECISZOWIE

W dniu 2.09.2024 roku na zaproszenie Wójta Gminy Przeciszów Tomasza Kosowskiego oraz kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie Łukasza Fuczka, odwiedzili naszą Gminę przedstawiciele czeskiego miasta Bruntal (Radek Zatloukal – wicestarosta miasta Bruntal, Alena Pajkošová – kierownik wydziału kultury miasta Bruntal oraz Pavlína Konečná – koordynator turystyki miasta Bruntal. Spotkanie miało na celu przybliżenie naszym czeskim gościom walorów gminy Przeciszów i omówienia zakresu wspólnych działań w przyszłości. Goście z Czech odwiedzili Urząd Gminy w Przeciszowie, dom kultury oraz bibliotekę, boisko Orlik, aby następnie podziwiać podczas przejazdu po gminie wiele ciekawych miejsc. Nie zabrakło wizyty w Energylandii, która także zrobiła na naszych gościach ogromne wrażenie.