KONKURS MODELARSKI W PRZECISZOWIE ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniach 20-22.09.2024 roku na sali widowiskowej w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się 23. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. To cieszące się ogromnym uznaniem wydarzenie modelarskie, w tym roku zachęciło do udziału aż 188 modelarzy z Polski, Litwy, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Irlandii. Mogliśmy podziwiać 489 modeli, z których 427 zostało poddanych ocenie sędziowskiej.

Wysoki poziom wykonanych prac, bez wątpienia jest wizytówką przeciszowskiego konkursu. Ponadto tegoroczne spotkania modelarskie uatrakcyjnione zostały dzięki zlotowi Forum Konradus.com – najpopularniejszego forum modelarskiego. Każdy, kto w ten weekend odwiedził Dom Kultury, mógł zobaczyć sklejone modele architektury, samolotów, rakiet, czołgów, żaglowców, okrętów wojennych, czy figurek.

Z rąk Wójta Gminy Przeciszów, Tomasza Kosowskiego – piękny puchar oraz nagrody rzeczowe otrzymał: Maciej Adamek za model śmigłowca Ka-29. Ten niezwykle precyzyjnie wykonany śmigłowiec przykuł uwagę naszego włodarza. Ponadto m.in. zostały wręczone Puchary:

• Puchar Publiczności (Maciej Adamek za model śmigłowca Ka-29)
  • Puchar „Sięgnąć gwiazd” za najlepszy model rakiety kosmicznej ( Mariusz Borek za model rakiety Delta III)
  • Puchar Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, Iwony Gibas za najlepszy model konkursu (Kacper Wieroński za model Kościoła Mariackiego w Krakowie)
  • Puchar Starosty Oświęcimskiego, Andrzeja Skrzypińskiego za najlepszy model konkursu ( Adam Guzy za model Zatonięcie ORP Kujawiak)
  • Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu za najlepszy model pojazdu bojowego w kategorii: junior (Darek Lytvynenko za model Opel Blitz Typ 3,6-6700 A (Allrad))
  • Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Zatorze za najlepszy model konkursu (Adam Brzyski za model Wrak karaki Piotr z Gdańska)

Patronat Honorowy:

• Władysław Kosiniak-Kamysz, Wicepremier, Minister Obrony Narodowej
  • Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
  • Andrzej Skrzypiński, Starosta Oświęcimski
  • Tomasz Kosowski, Wójt Gminy Przeciszów

Sponsorzy: Gmina Przeciszów, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, firma Art Grawer, firma Profil-Plast, wyd. Answer, wyd. GPM, wyd. ORLIK MK, wyd. WAK, wyd. MODEL-KOM, wyd. EXTRA MODEL, wyd. KARTONOWA KOLEKCJA, wyd. SEAHORSE, wyd. ANDRZEJ HALIŃSKI, firma LENIAR, firma KOMA (OLFA), Bank Spółdzielczy w Zatorze, wyd. Fantom Model, firma INSTAL-BIS Bogusław Ganobis, wyd. JSC, firma Rufio 3D, Trójmiejski Piknik Modelarski, Łódzka Siesta Modelarska, P.I.W.K.O. Rzeszów, I.S.M.R. Inowrocław, Marcin Wojciechowski, Modele z kartonu.pl,

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie pragnie podziękować pracownikom GBP w Przeciszowie, pracownikom UG w Przeciszowie, pracownikom GZWiK w Przeciszowie, Kołu Gospodyń Wiejskich w Przeciszowie za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.