2 URODZINY, CZYLI PRZECISZA ŚWIĘTOWAŁA

Wyjątkową okazję do wspólnego świętowania miał Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Przecisza”, który obchodził 2 rocznicę działalności.
Zespół prężnie działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, gdzie na zajęciach rozwija umiejętności wokalno – taneczne, pod fachowym okiem Jarosława Cieciaka i Haliny Czerwiec, promując i pielęgnując tradycję ludową poprzez piosenki i taniec.
Zespół w tym czasie wielokrotnie brał udział w różnych konkursach i przeglądach. Ostatnio miał okazję zaprezentować sie na XXX Regionalnym Przeglądzie Pieśni (Śląskie Śpiewanie) im. Prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie.
Aby uczcić tą okazję dla dzieci została przygotowana niespodzianka, którą był pokaz magii i iluzji w wykonaniu Pana Humorka. Sprawiła ona dzieciom dużo radości, uśmiechu i dobrej zabawy, gdyż z dużym zaangażowaniem brały one udział w magicznych sztuczkach, którymi czarowała Pan Humorek.
Jak to bywa na urodzinach, nie zabrakło tortu, a wielką radość sprawiło dzieciom wspólne zdmuchnięcie urodzinowej świeczki. Ponadto każdy młody członek zespołu otrzymał imienne podziękowanie od Wójta Gminy Przeciszów Tomasza Kosowskiego i od kierownika GBP w Przeciszowie Łukasza Fuczka.
Podziękowania należą się także rodzicom za wsparcie działalności zespołu, za pomoc i opiekę podczas wyjazdów.