Majowa sobota - słoneczna, uśmiechnięta ,rozśpiewana – taka była 27 maja 2017 roku. W GBP w Przeciszowie na niewielkiej scenie wystąpili „Artyści z Wielkimi Serduszkami” - pełni pozytywnej energii , z lekką tremą – jak przystało na artystów, zmierzyli swoje siły na głosy uczniowie szkół podstawowych z Przeciszowa i Piotrowic. Od godziny 16.00 do 19.15 rozbrzmiewały dźwięki melodii przy akompaniamencie Pani Iwony Bernaś (pianino i flet poprzeczny) i Marcina Jureckiego (gitara elektryczna), nad nagłośnieniem czuwała Ada Balon, natomiast za całość wydarzenia odpowiedzialna była Ewa Głogowska i Edyta Krzyścin (która dodatkowo objęła funkcję fotoreportera) z kolei Edyta Sanak zadbała aby wszystkie występy konkursowe przebiegły prawidłowo i sprawnie.

Konkurs Piosenki „Majowe Śpiewanie” odbył się w dwóch kategoriach : I kat. klasy I –III, druga kat. klasy IV – VI. Jury w składzie: Mirosław Kramarczyk, Marta Tatara i Justyna Sarad miało niebanalne i nadzwyczaj trudne zadanie ponieważ poziom wykonawców był niezmiernie wysoki i wszyscy uczestnicy zasługiwali na podium. Niestety jak to na konkursach bywa trzeba było wyłonić najlepszych z najlepszych. Na szczęście mieliśmy niezależne jury ,na które spadła ta odpowiedzialność.

I tak w kategorii I I MIEJSCE Wiktoria Buczek

II MIEJSCE Gabriela Momot

III MIEJSCE Julia Kościelnik

WYRÓŻNIENIE Andrzej Wędrzyk

WYRÓŻNIENIE Zuzanna Szymonik

w kategorii II I MIEJSCE Sabina Bielat

II MIEJSCE Nicol Kędzierska

III MIEJSCE Zuzanna Jurecka

WYRÓŻNIENIE Mikołaj Stanisławek

WYRÓŻNIENIE Zuzanna Michałek

DYPLOMY ZA UDZIAŁ OTRZYMALI: Magdalena Beś, Maria Górecka, Alicja Mąsior, Iga Klimczyk, Zofia Kabzińska, Julia Kasperek, Emilia Sanak, Wiktoria Ujma, Katarzyna Hałat, Zuzanna Kasperek, Korneliusz Stolarczyk, Marta Milowska, Emilia Hutny, Magdalena Bratek, Zuzanna Kała, Maria Mąsior, Aleksandra Piętka i Zuzanna Bratek.

Po oficjalnym wręczeniu nagród przez Wójta Gminy Przeciszów Bogdana Cubera i Kierownika GBP w Przeciszowie Ewę Głogowską laureaci zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i z niecierpliwością czekamy na kolejne „Majowe Śpiewanie”, które być może osiągnie rangę FESTIWALU.


Zapraszamy do galerii
<<< wstecz