III Konkurs Modeli Kartonowych - Nowy Tomyśl 18-19.03.2017

 

W dniach 18-19 marca br. w Nowym Tomyślu odbył się III Konkurs Modeli Kartonowych, zorganizowany przez pasjonatów z tamtejszej sekcji modelarskiej działających przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury, pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla.

Impreza przygotowana z wielkim rozmachem, przyciągnął w tym roku wielu modelarzy z Polski, Czech, Łotwy oraz Litwy. W konkursie zaprezentowano aż 464 modele kartonowe w kategoriach: artyleria, figurki, okręty, statki, żaglowce, okręty podwodne, pojazdy kołowe, szynowe i gąsienicowe, rakiety, samoloty, budowle i science-fiction, z podziałem na kategorie wiekowe: senior, junior i młodzik.

Dodatkową atrakcją, była prelekcja pana Waldemara Góralskiego pt. "Okręty 3D, czyli moje poznawanie historii". Wspaniała podróż po dorobku artystycznym znanego i cenionego grafika. Podczas III Konkursu Modeli Kartonowych zaprezentowano także nowotomyskie wydawnictwo modelarskie, którego pierwszy numer dotyczył chatki osadnika olęderskiego (nasi modelarze wykonali aż cztery takie modele!)

W konkursie udział wzięli modelarze z przeciszowskiego "Orła", prezentując 33 modele wykonane w naszej sekcji modelarskiej. Spośród zaprezentowanych modeli wiele razy zdobyliśmy wysokie miejsca na podium.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Andrzej Jakulewicz - III miejsce za model ORP Warszawa

Andrzej Jakulewicz - Puchar za najlepszy model okrętu w polskich barwach

Tomasz Śliwa - III miejsce za model AT-ST Star Wars

Tomasz Śliwa - II miejsce za model figurki żołnierza niemieckiego

Łukasz Fuczek - II miejsce za model okrętu podwodnego USS Greeneville

Łukasz Fuczek - II miejsce za model krążownika HMS Naiad

Tomasz Wiśniecki - nagroda specjalna wydawnictwa Model Kom za model działa samobieżnego

 

Wszyscy nasi modelarze walczyli o podium, jednak konkurencja była bardzo duża.

Ogromnie cieszymy się z pięciu pięknych "krążków". Są one motywacją do jeszcze większej pracy nad pięknymi kartonówkami, o czym przekonamy się już wkrótce podczas prezentacji modeli na kolejnych konkursach.

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii
<<< wstecz