Działo się, działo w Przeciszowie!!!

8 i 9 lipiec 2017 roku – słońce, przelotna burza dla ochłody ,dobre humory, super muzyka, taniec, śpiew, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych – tak w skrócie można opisać tegoroczne obchody dni Przeciszowa.

W dniu 8 lipca 2017 r (sobota) został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec Biała z Zakliczyna przy współpracy z Towarzystwem Turystyki Rowerowej Cyklista w Przeciszowie oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Przeciszowie X Rodzinny Rajd Rowerowy.

Rajd został zorganizowany w ramach projektu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego pn. „Małopolska Na Rowery”. Udział w rajdzie był bezpłatny.

Kiedy wybiła godzina 10.00 Wójt Gminy Przeciszów na stadionie LKS Przeciszów przywitał uczestników rajdu i dał sygnał do Startu. Uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Pierwsza trasa MINI bardzo łatwa po płaskim terenie o długości 12 km, druga trasa MIDI średnia, po płaskim terenie o długości 31 km oraz trzecia trasa MAXI trudniejsza o długości 40 km, po pagórkowatym terenie dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. W sumie na wszystkich trasach w rajdzie uczestniczyło 389 osób.

Półmetek z poczęstunkiem został zorganizowany w Ośrodku Rekreacyjno- Wypoczynkowym „Karpik„ w Graboszycach, gdzie dzieci miały udostępniony park linowy oraz plac zabaw.

Około godz. 15.00 uczestnicy zaczęli przybywać na metę (Stadion LKS Przeciszów) gdzie wszyscy korzystali z ciepłego posiłku przygotowanego przez organizatorów.

Przygotowane było wiele zawodów i konkursów , miedzy innymi wyścigi na mini rowerach, przejazd na czas na bicyklu, wyścig rodzinny na nartach, konkurs chodzenia na szczudłach. Policjanci z ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przeprowadzili konkurs na rowerowym torze przeszkód, natomiast policjanci z Wydziału Prewencji KWP Kraków, sprawdzali znajomość przepisów ruchu drogowego, omawiali bezpieczne surfowanie w sieci, bezpieczne zachowanie się nad wodą. Uczestnicy mieli możliwość założyć alkogogle i zobaczyć na trzeźwo jak widzimy i reagujemy po spożyciu alkoholu, a także przekonać się osobiście jak wygląda badanie linii papilarnych. Uczestnikom rajdu zostały wylosowane nagrody, medale, główną nagrodą był rower. Następnie po małym przerywniku deszczowym „dla ochłody” pierwszy dzień „Świętowania” zakończył się zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu Sunday Band.

Drugi dzień „Świętowania”, w pełnym blasku słońca, zaczął się występem Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic. Wójt Gminy Przeciszów – Bogdan Cuber wręczył nagrody finalistom Konkursu Fotograficznego „Dolina Karpia w obiektywie”. Frekwencja zaproszonych gości, mieszkańców naszej gminy oraz sąsiadujących gmin przerosła oczekiwania organizatorów. Wszyscy mogli korzystać z bufetu gastronomicznego, miasteczka zabaw dla dzieci, gdzie były zjeżdżalnie, karuzele, wata cukrowa, pop-corn, lody, stoisko z zabawkami i upominkami. Odbyła się również degustacja miodów lokalnego hodowcy pszczół, z której bardzo chętnie korzystali miłośnicy „słodkości” i zdrowej żywności. Na stoiskach rękodzieła Stowarzyszenia ArtDoKa można było podziwiać ręcznie wykonane dzieła. Natomiast na stoisku Klubu Modelarskiego „Orzeł” każdy chętny miał szansę własnoręcznie wykonać model statku czy łodzi podwodnej. Policjanci z Komendy Powiatowej prezentowali sprzęt i wyposażenie policyjne, natomiast Bank Spółdzielczy w Zatorze chętnie udzielał informacji zainteresowanym działalnością banku. Dużą atrakcją dla dzieci i nie tylko (jak się później okazało) były bezpłatne przejazdy Ciuchcią Beskidzką oraz malowanie twarzy.

Swoimi pięknymi głosami pochwalili się również laureaci Konkursu Piosenki „Majowe Śpiewanie 2017” ( Zuzia Michałek, Zuzia Jurecka i Gabrysia Momot). Szkoła Tańca Astra z Oświęcimia uświetniła wydarzenie pokazem tańca formacji Bingo - aktualnych Mistrzów Polski Formacji Tańca Towarzyskiego w kategorii Junior oraz formacja Akcent Mistrzynie Polski Formacji Solo Latin w Federacji Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz World Artistic Dance Federation (Gminę Przeciszów reprezentowali Karol Sanak i Sara Sanak). Jednak Dni Przeciszowa to nie tylko taniec, śpiew, hulanki i swawola – Maja Bratus – finalistka You Can Dance, założycielka pierwszego w Małopolsce klubu fitness Avocado Fit&Dance – przeprowadziła Maraton na Trampolinach Fit&Jump, każdy chętny mógł spróbować swoich sił ćwicząc razem z Mają. Aby troszkę ochłonąć po fitnesie, Akcent wraz z mieszkańcami zatańczyli La Bomba a Pan Tomasz Jesionka zaprezentował pokaz iluzji, w którym uczestniczyły głównie dzieci ucząc się magicznych sztuczek. Zresztą Pan Tomek sprawnie i po mistrzowsku prowadził całość pokazów jako konferansjer i bacznie czuwał, nad tym, aby nikt z uczestników oraz zaproszonych gości nie był znudzony. Odwiedzili nas również prawdziwi górale -„Góralska Hora’, którzy przybliżyli nam góralskie nuty podczas koncertu. Trzymając się folkowych dźwięków Paweł Gołecki wraz z zespołem poderwali do wspólnych śpiewów całą Gminę !!!! Pokaz sztucznych ogni, który przygotowała firma Korsarz, zakończył Święto Gminy Przeciszów.

Za udział w największym wydarzeniu Naszej Gminy Bardzo Dziękujemy i zapraszamy za rok !!!


Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowania Święta Gminy Przeciszów 2017. Podziękowania kierowane są do sponsorów:

 1. Kopex-Ex-Coal

 2. Bank Spółdzielczy w Zatorze

a także do:

 1. Pana Józefa Śliwy i pracowników z Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Przeciszowie

 2. Ochotniczej Straży Pożarnej z Piotrowic

 3. Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie

 4. Towarzystwa Turystyki Rowerowej „Cyklista” z Przeciszowa

 5. Anny Kot – dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeciszowie

 6. Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu

 7. Komisariatu Policji w Zatorze

 8. Zbigniew Gil LKS Przeciszovia

 9. Halina i Andrzej Stokłosa

 10. Wiesławy i Zygmunta Kurzaków

 11. Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic

 12. Laureatów Konkursu Piosenki „Majowe Śpiewanie 2017”

 13. Formacja Bingo i Akcent ze szkoły tańca Astra w Oświęcimiu

 14. Maja Bratus - Avocado Fit&Dance

 15. Sołtys Władysław Kozub

 16. Bogusław Tokarz

 17. Andrzej Kozłowski

 18. Piotr Tobiczyk

 19. Władysław Pastuszka

 20. Zofia Szlachetka

 21. Danuta Kucharczyk

 22. Sylwia Rychłowska

 23. pracowników porządkowych z terenu Gminy Przeciszów oraz pana Bogdana Bartusia

oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Święta Gminy Przeciszów.

 

Zapraszamy do galerii
<<< wstecz