Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych i misternie wykonanych wieńcach dożynkowych, kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, a przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do narodowej tradycji.

26 sierpnia o godz. 11.00 została odprawiona Msza Św. Dziękczynna w podziękowaniu za zebrane plony w kościele parafialnym w Przeciszowie.

Następnie dalsze uroczystości o godz. 15 rozpoczęły się na stadionie sportowym LKS Przeciszovia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przeciszowie wręczyły wieniec i chleb dożynkowy Dorocie i Kazimierzowi Całus – gospodarzom tegorocznych dożynek. Chleby otrzymali również Wójt Gminy Przeciszów Bogdan Cuber, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Momot, sołtys sołectwa Przeciszów Władysław Kozub oraz sołtys sołectwa Las Krzysztof Gałuszka.

Po części obrzędowej głos zabrał Wójt Gminy, który podziękował rolnikom za ich ciężką ale jakże potrzebną pracę. Następnie rozpoczęła się część artystyczna podczas, której wystąpił zespół śpiewaczy Same Swoje, dzieci z przedszkola nr 2 w Przeciszowie, zespół „Śpiewające Jeziora” a także wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej z Osieka. Na zakończenie Angelina Pawul licencjonowana instruktorka przeprowadziła zajęcia pokazowe Zumba Fitness dla dorosłych i dzieci.

Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Ameryka.

Podczas imprezy dzieci mogły pomalować bezpłatnie buzie i skorzystać ze skręcanych baloników. Można też było odwiedzić stoisko pszczelarskie i spróbować miodu z Pasieki nad Wisłą.

W imieniu Organizatorów dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji dożynek w Przeciszowie: Gospodarzom dożynek – Dorota i Kazimierz Całus; Piekarnia Cukiernia MAJA Tomasz i Kazimierz Stańczyk ze Spytkowic; Piekarnia Jolanta Hajduk, Magdalena Hajduk-Jurczyk z Przeciszowa; Piekarnia Senderów ze Spytkowic; Kwiatosfera Katarzyna Trębacz; Kierownik Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Józef Śliwa z pracownikami; Sołtys sołectwa Przeciszów Władysław Kozub; Sołtys sołectwa Las Krzysztof Gałuszka; Zespół Same Swoje z Przeciszowa; Koło Gospodyń Wiejskich w Przeciszowie; Samorządowe Przedszkole nr 2 w Przeciszowie; Zespół „Śpiewające Jeziora”; Uczestniczki Zumba Fitness i trenerka Angelina Pawul; Pszczelarstwo Wiesława i Zygmunt Kurzak; Maria Wilczak; Zofia Niemiec; Piotr Tobiczyk; Halina i Andrzej Stokłosa; Zbigniew Gil; Bogdan Tokarz; Piotr Skrobacz; Jerzy Michałek; pracownikom porządkowym Urzędu Gminy oraz p. Bogdanowi Bartuś i Andrzejowi Szatan a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dożynek.

 
Zapraszamy do galerii
<<< wstecz