W dniu 19 maja 2018 roku w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się Konkurs Piosenki „Majowe Śpiewanie”. Wydarzenie ma już długą tradycję i na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w gminie Przeciszów.
Celem festiwalu jest stworzenie wspólnej, dobrej zabawy, z odrobiną współzawodnictwa. Dzieci poszerzają swoje zainteresowania muzyczne i wymieniają swoje doświadczenia. Dla większości z nich jest to pierwsze zetknięcie ze sceną i dużą widownią. W konkursie zaśpiewały osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji przeprowadzonych w szkołach. Do występów zakwalifikowało się aż 39 uczestników. Dzieci zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe: klasy I-III – 11 artystów , klasy IV-VI – 17 artystów oraz klasy VII ,II i III gimnazjum – 11 wokalistów. Młodzi artyści zaprezentowali wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując jury ich interpretacją.
Wszyscy wykonawcy mimo wielkiej tremy zaprezentowali się bardzo dobrze, większość uczestników oprócz wokalu zaprezentowało umiejętność gry na instrumencie, głównie była to gitara, chociaż jedna Jury w składzie : Małgorzata Płonka i Anna Momot przyznało wyróżnienia i nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

szkoła podstawowa kl. I-III

I miejsce – Gabriela Momot

II miejsce – Olga Lenart

III miejsce – Amelia Toporek

Wyróżnienia: Kacper Romanek, Zuzanna Szymonik

Szkoła podstawowa kl. IV-VI

I miejsce – Patrycja Piotrowska

II miejsce – Korneliusz Stolarczyk

III miejsce – Zuzanna Kała

Wyróżnienia: Julia Papciak, Zuzanna Jurecka

Szkoła podstawowa kl. VII i II,III gimnazjum

I miejsce – Nicol Kędzierska

II miejsce – Weronika Łuszczek

III miejsce – Zuzanna Michałek

Wyróżnienia: Oliwia Zając, Aleksandra Piętka

Wszyscy biorący udział otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz kubki z pamiątkowym logo.

Imprezę Festiwalową zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Przeciszów, radni, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Występy młodych artystów oklaskiwali rodzice, dziadkowie i znajomi.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zgłoszenia do konkursu będą jeszcze liczniejsze a repertuar i wykonanie na równie wysokim poziomie.

Zapraszamy za rok!!!

 
ZAPRASZAMY DO GALERII
<<< wstecz