Za nami święto Gminy Przeciszów 2018

W sympatycznej atmosferze, przy pięknej pogodzie i sporej frekwencji mieszkańców i przybyłych gości można było uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach podczas Święta Gminy Przeciszów. Wszystko rozegrało się na stadionie LKS Przeciszovia.

W sobotę impreza rozpoczęła się Zlotem Rowerowym w Dolinie Karpia. Organizowanym w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Projekt ten jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W rajdzie udział wzięły 532 osoby, które miały do wyboru 3 trasy. Na finiszu ok godz. 15°°, na każdego uczestnika czekał poczęstunek, pamiątkowy medal oraz losowanie nagród. Nagrody wręczał Wójt Gminy Przeciszów oraz prezes TTR Cyklista. Odbyły się również konkursy, zawody dla dzieci oraz festyn sportowy. Na zakończenie pierwszego dnia święta, zabawę taneczną trwającą do późnych godzin nocnych poprowadził zespół Parasole New.

Niedzielne popołudnie 8 lipca, drugi dzień Święta Gminy, zaczęło się śpiewająco występami artystycznymi laureatów konkursu piosenki Majowe Śpiewanie 2018, następnie dzieci z zespołu ”Radkert” działającego przy GBP Przeciszów dały pokaz taneczny, nie zabrakło również akcentu folklorystycznego, na scenie zaprezentował się zespół Same Swoje działający przy KGW. Po dawce pieśni i piosenek ludowych widownie rozruszały uczestniczki biorące udział w zajęciach Zumba Fitness, które odbywają się w Domu Kultury w Przeciszowie. Można było zobaczyć brazylijska sztukę walki z elementami akrobatyki, gry, muzyki oraz tańca w wykonaniu grupy Capoiera Brasil z Oświęcimia. W trakcie przygotowań do koncertu Abba Show swoich możliwości w zumbie spróbowały dzieci w wieku od 4 lat wzwyż.

O godz. 18°° na scenie pojawił się zespół ABBA SHOW. Perfekcyjne brzmienie, aranżację, prowadzenie koncertu oraz zachowanie na scenie do złudzenia przypomina wielką legendę ze Szwecji. Jako jedyni posiadają w swoich zbiorach wszystkie kopie kultowych kostiumów, w których pokazywała się ABBA podczas całej swojej kariery. Jednak to nie był koniec atrakcji, około godz 20.30 na scenie pojawił się Mariusz Kalaga & Trio. Piosenkarz, wykonawca estradowy obdarzony wspaniałym głosem, występuje jako solista ze swoim zespołem. Artysta dobrze radzi sobie z klasycznym repertuarem muzyki rozrywkowej, a przede wszystkim piosenkami trafiającymi do odbiorców bezpośrednio i znakomitym przekazem treści swoich utworów. Po koncercie uwieńczeniem święta Gminy Przeciszów był tradycyjnie pokaz sztucznych ogni, który jeszcze bardziej podkreślił i wpłynął na nasz świąteczny nastrój. Całą imprezę sprawnie, z humorem, pełen pozytywnej energii poprowadził Tomasz Jesionka.

Imprezą towarzyszącą był mecz towarzyski Orlik Yellow Club kontra Samorządowcy i działacze społeczni. Gra była zacięta, a kibiców, jak powiedział jeden z uczestników było więcej niż na najważniejszym meczu A klasy. Samorządowcy wygrali z Orlik Yellow Club 10:1. Bardzo dziękujemy zawodnikom obu drużyn za zaangażowanie i zorganizowanie meczu albowiem uświetnił on tegoroczne Święto.

Dodatkowymi atrakcjami na Święcie Gminy Przeciszów były bezpłatne przejazdy Ciuchcią Beskidzką, malowanie twarzy i skręcanie baloników oraz warsztaty garncarskie, które przeprowadziła Mira Sabatowicz z Galerii Bałysówka. Ponadto można było zobaczyć wystawę i sklejanie modeli kartonowych z Klubu Modelarskiego Orzeł, stoisko miodów i wyrobów pszczelarskich pana Zygmunta i Wiesławy Kurzak „Pasieka nad Wisłą”, stoiska handlowe, wesołe miasteczko, stoisko Banku Spółdzielczego w Zatorze, Stoisko Stowarzyszenia Doliny Karpia gdzie uczestnicy konkursu „Zostań bohaterem Doliny Karpia”otrzymali nagrody. Można było również podziwiać obrazy Marka Mamicy oraz rękodzieła Zofii Szlachetka i Danuty Kucharczyk.

Cała impreza nie odbyłaby się bez wsparcia i pomocy sponsorów oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania Święta Gminy Przeciszów 2018. Organizatorzy pragną szczególnie serdecznie podziękować:

Kopex-Ex-Coal; Bank Spółdzielczy w Zatorze; Urson sp. z o.o. ; Pan Józef Śliwa oraz pracownicy z Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Przeciszowie; Ochotnicza Straż Pożarna z Piotrowic; Towarzystwo Turystyki Rowerowej „Cyklista” z Przeciszowa; Anna Kot – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeciszowie; Komisariat Policji w Zatorze; Zbigniew Gil LKS Przeciszovia; Halina i Andrzej Stokłosa; Wiesława i Zygmunt Kurzak „Pasieka nad Wisłą”; Laureaci Konkursu Piosenki „Majowe Śpiewanie 2018”; Zespół Same Swoje; Zespół Radkert i trenerka Żaneta Płonka; uczestniczki pokazu zumby i trenerka Angelina Pawul; grupa Capoiera Brasil z Oświęcimia; Fitness Club 24 Oświęcim; Marek Mamica; sołtys Władysław Kozub; sołtys Krzysztof Gałuszka; Zofia Szlachetka; Danuta Kucharczyk; pracownikom porządkowym z terenu Gminy Przeciszów oraz pana Bogdana Bartusia i Andrzeja Szatana.

 
Zapraszamy do galerii
<<< wstecz