W dniu 15 listopada uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych gminy Oświęcim, gminy Osiek i gminy Przeciszów rywalizowali w Grojcu o miano Mistrza Czytania.

Gminne Biblioteki tych gmin po raz trzynasty zorganizowały Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania ”Złote usta”.

W związku z tym, że w roku 2018 przypadła setna rocznica odzyskania niepodległości czytano opowiadania zebrane w dziele „Walka o wolność” wydane w ramach historycznej serii „ Zdarzyło się w Polsce”. Autorką czytanej książki jest Grażyna Bąkiewicz, która swoją obecnością uświetniła biblioteczne wydarzenie. Autorka zasiadała w jury konkursowym wraz z Jadwigą Szczerbowską (OKSiR), Stanisławą Niedziela ( były kierownik „Biblioteki pod słoneczkiem” MBP Oświęcim) i Danutą Żemła (Galeria Książki Oświęcim), które wyłoniło laureatów tegorocznego konkursu. Po części konkursowej odbyło się spotkanie z autorką czytanej książki. Nagrody laureatom wręczył w imieniu Wójta Gminy, sekretarz gminy Robert Dziuba. Laureatami Konkursu Pięknego Czytania 2018 zostali:

 Aleksandra Sałaciak (gmina Przeciszów)-  Mistrz Pięknego Czytania, 

Dominik Noga oraz Korneliusz Stolarczyk (gmina Przeciszów)- II m.ex.e

Paweł Lasatowicz i Karolina Luranc ( gmina Osiek) - III m. ex.e.

Wyróżnienia: Kinga Konik , Magdalena Szewczyk ( gmina Oświęcim), Julia Sikora, Patrycja Stawowy (gmina Osiek), Nikodem Jurecki i Zofia Kabzińska ( gmina Przeciszów)

 
Zapraszamy do galerii
<<<Wstecz