Pierwszy Turniej Szachowy w Dolinie Karpia już za nami. Poznajmy zwycięzców!!!

W dniu 6 kwietnia 2019 roku odbył się po raz pierwszy Turniej Szachowy zorganizowany w Gminie Przeciszów. Patronach Honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Przeciszów - Tomasz Kosowski.
Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze, a miejsce rozgrywek - Dom Ludowy w Lesie - wybrany został z uwagi na okoliczny las, który dla uczestników był z pewnością miejscem wyciszenia oraz skupienia podczas odbywających się gier. Ogółem w turnieju wzięło udział 72 uczestników, którzy rozegrali 7 rund w systemie szwajcarskim.

Turniej został podzielony na trzy grupy wiekowe, tj.:
Grupa A - do 10 roku życia (34 zawodników)
Grupa B - do 16 roku życia (26 zawodników)
Grupa C - powyżej 16 roku życia (12 zawodników)

Sędzią głównym Turnieju był Martin Surman.

Zmagania o najlepszego szachistę/szachistkę trwały od godz. 9.30 do 13.15. A na podium w poszczególnych grupach uplasowali się:

W grupie A do 10 lat:
I miejsce zajął Paweł Szkodny,
II miejsce zajął Jakub Kantyka,
III miejsce zajęła Julia Sroczyńska.

W grupie B do lat 16:
I miejsce wywalczył Maciej Daszkiewicz,
II miejsce zajął Jakub Sroczyński,
III miejsce zajął Benedykt Paluch.

W grupie C otwartej:
I miejsce zajął Tomasz Kantyka,
II miejsce zajął Sławomir Ciuba,
III miejsce zajął Mariusz Makuch.

Nagrodę specjalną Wójta Gminy Przeciszów zdobył Paweł Szkodny.

Na uczestników oraz opiekunów dzieci czekał słodki poczęstunek oraz bigos przygotowany przez Stowarzyszenie Klub Seniora z Przeciszowa.
Organizatorzy pragną podziękować za wsparcie tego wydarzenia. Dziękujemy Wójtowi Gminy Przeciszów - Tomaszowi Kosowskiemu, Sołtysowi Wsi Las - Krzysztofowi Gałuszce oraz Radzie Sołeckie Wsi Las, Sołtysowi Wsi Przeciszów - Władysławowi Kozubowi. Osobne podziękowania kierujemy do:
Banku Spółdzielczy w Zatorze, Profil - Plast z Przeciszowa, Instalbis z Przeciszowa, Bud-Max z Przeciszowia, "Delikatesy" Lucyna Szklarska z Przeciszowa, CBMZ z Oświęcimia, Art-Grawer z Oświęcimia, Wojciech Płonka z Gierałtowiczek, Stowarzyszenie Dolina Karpia z Zatora, piekarnia "Maja" ze Spytkowic.

Patronach medialny nad Turniejem objęli:
Kulturalny Powiat oraz Fakty Oświęcim
Zapraszamy do galerii
 
<<< wstecz