KLUB MODELARSKI "ORZEŁ"
Klub Modelarski "Orzeł" rozpoczął działalność w maju 2001 roku. Od samego początku istnienia swoją przystań znalazł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, gdzie zaadoptowano do jego funkcjonowania duże pomieszczenie. Wyposażone w nowe stoliki, meble oraz krzesła jest w stanie pomieścić ok. 20 modelarzy. Instruktorem modelarstwa jest Łukasz Fuczek.
Głównym celem jest propagowanie idei modelarstwa jako formy spędzania czasu wolnego. Uczenia dokładności i systematyczności w pracy. Modelarnia uczy również cierpliwości, tak pożądanej w dzisiejszym świecie.
Co sklejamy? Właściwie wszystko co jest z kartonu. Okręty wojenne, statki, pojazdy, samoloty, śmigłowce - wszystkie dumnie prezentują się na półkach naszej modelarni. Nie brakuje również architektury, czy figurek żołnierzy. Dzięki tym pracom młodzi modelarze poznają również historię.
Do klubu uczęszczają dzieci, młodzież, osoby dorosłe z terenu gminy oraz modelarze z okolic Przeciszowa. Obecnie jest to jedna z największych modelarni działających w naszym kraju. Zrzesza ponad 20 pasjonatów. W ciągu roku bierzemy udział w konkursach i festiwalach modelarskich, które są sprawdzianem naszych umiejętności. Udaje się nam osiągać wysokie wyniki lecz cały czas staramy się rozwijać i poszerzać wiedzę modelarską.
Klub modelarski "Orzeł" jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o "Puchar Wójta Gminy Przeciszów". Dzięki naszej pasji jesteśmy w stanie zorganizować jedną w najważniejszych imprez modelarskich w kraju. Przyjeżdżają do nas modelarze z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, a nawet z Rosji, aby walczyć o najwyższe trofea.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności - zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas na stronie internetowej www.km-orzel.pl
 
ZESPÓŁ "RADKERT" oraz "LADIES"
Zespół "RADKERT" działa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, zapoczątkowały swoją działalność w 2003 roku. "LADIES" rozpoczęły swoją działalność od 2011 roku. Założycielką, z zarazem trenerem jest ŻANETA PŁONKA. Ponadto z zespołami pracują także inni instruktorzy. Obecnie 20 dziewcząt trenuje dwa razy w tygodniu, ucząc się wielu technik. Przygotowują się do występów oraz konkursów tanecznych. Choreografie mają charakter cheer dance oraz w stylu hip hop. Dziewczęta mają na swoim koncie wiele sukcesów:
- II miejsce - Finał Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "TALENTY MAŁOPOLSKI 2007" - Oświęcim 2007
- II miejsce - Powiatowy Przegląd Zespołów Cheerleaders - Brzeszcze 2007
- II miejsce - Turniej Tańca Nowoczesnego - Olkusz 2008
- II miejsce - Turniej Tańca Doliny Karpia - Brzeźnica 2010
- II miejsce - Festiwal Tańca - "Rytmy Ulicy" - Brzeszcze 2010
- I miejsce (kategoria hip-hop) - Turniej Tańca Doliny Karpia - Brzeźnica 2012
- II miejsce (kategoria cheer) - Turniej Tańca Doliny Karpia - Brzeźnica 2012
- I miejsce - Przegląd Form Tanecznych „Jawor 2013” - Jaworzno 2013
- III miejsce (kategoria hip-hop) - Artystyczny Przegląd Zespołów Tanecznych Chrzanowska Lokomotywa - Chrzanów 2013

zapraszamy do galerii
<<< wstecz