WYŚPIEWANE BAJKI W PRZECISZOWIE

Wielkim zainteresowaniem cieszył się organizowany po raz pierwszy Konkurs Piosenki „Bajkowe Śpiewanie”, który odbył się 18 maja br. w Domu Kultury w Przeciszowie. Na pięknie ozdobionej scenie mogliśmy podziwiać kunszt i wykonanie utworów z bajek w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Oświęcimskiego. Było kolorowo i magicznie, a młodzi artyści czuli się na scenie, jak przysłowiowe ryby we wodzie. Łącznie zaprezentowało się 25 uczestników, a poziom prezentowanych utworów był niebywale wysoki. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria: przedszkole

I miejsce – Fabian Błażewicz (Piotrowice)

II miejsce – Zofia Grubka (Przeciszów)

Kategoria: klasy 1-3

I miejsce – Maja Cygan (Piotrowice)

II miejsce – Stanisław Kasperek (Przeciszów)

III miejsce – Sylwia Frączek (Piotrowice)

III miejsce – Emilia Frączek (Piotrowice)

Kategoria: klasy 4-6

I miejsce – Sandra Michalska (Oświęcim)

II miejsce – Antoni Krawczyk (Przeciszów)

III miejsce – Maksymilian Kała (Przeciszów)

Kategoria: klasy 7-8

I miejsce -Amelia Toporek (Piotrowice)

II miejsce – Kinga Cinalska (Poręba Wielka)

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Jury w składzie: Aleksandra Bulek, Janusz Majcherek, Łukasz Fuczek.

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu wystąpią ponownie podczas Święta Gminy Przeciszów, które odbędzie się w dniu 22.06.2024 roku na stadionie LKS Przeciszovia.

Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Gminy – Władysław Kozub. Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom i partnerom wydarzenia: Bank Spółdzielczy w Zatorze, firma Profil-Plast, Kazimiera Guguła,

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie pragnie serdecznie podziękować pracownikom GBP w Przeciszowie za organizację i przygotowanie sali na wydarzenie.