INFORMACJE DOT. LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU W 2024 ROKU

Kampania informacyjna „LSR w 2024”

Stowarzyszenie Dolina Karpia 11 stycznia 2024 roku zawarło z Samorządem Województwa Małopolskiego umowę na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 (Europejski Fundusz Społeczny+, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). W ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Doliny Karpia na lata 2023 – 2027 pozyskaliśmy 4 512 236,00 EURO, które pozwolą rozwinąć nasz region pod względem społecznym, turystycznym
i gospodarczym.

Przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje będą mogły korzystać ze środków na rozwój Doliny Karpia w ramach następujących celów:

• Cel 1 – Poprawa dostępu do atrakcyjnej oferty wypoczynkowej,
  • Cel 2 – Wzmocnienie więzi i zachowań społecznych mieszkańców,
  • Cel 3 – Zapewnienie rozpoznawalności oferty wypoczynkowej.

Pierwsze nabory wniosków zostaną uruchomione w 2025 roku. W pierwszym półroczu będzie możliwość aplikowania o dotacje w ramach następujących przedsięwzięć:

• 1.1 Rozwój infrastruktury wypoczynkowej (niekomercyjne projekty
    w zakresie infrastruktury kultury, oferty turystycznej, tras turystycznych)
    – EFRR
  • 1.3 Rozwój oferty usługowej w zakresie wypoczynku (podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej dotyczącej usług wypoczynkowych takich jak: hotelarstwo i zakwaterowanie, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu turystycznego lub rekreacyjnego, oferty spędzania czasu wolnego, kursy i warsztaty, organizatorzy turystyki)
    – PS WPR 2023 – 2027
  • 2.1 Zapewnienie opieki i wsparcia dla szczególnie potrzebujących (tworzenie nowych oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci lub młodzieży, usługi zgodne z zasadą deinstytucjonalizacji) – EFS+
  • 2.2 Poprawa aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców (działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, np. kursy
    i szkolenia zawodowe, poradnictwo zawodowe, treningi kompetencji)
    – EFS+

Aktualny harmonogram naboru wniosków znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia Dolina Karpia (www.dolinakarpia.org) w zakładce „Strefa beneficjenta”.

W zakresie uzyskania dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Doliny Karpia istnieje możliwość bezpośrednich kontaktów z pracownikami biura Lokalnej Grupy Działania.

Informacje udzielane są w siedzibie biura Stowarzyszenia Dolina Karpia (Zator, ul. Rynek 2) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, mailowo (biuro@dolinakarpia.org), telefonicznie pod numerem telefonu: 33/841 05 84 bądź poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej LGD.