BAŚNIOWE KLIMATY W GALERII „NA SKRZYDŁACH”

Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie po raz kolejny gościła niezwykłą artystkę z Kudowy Zdrój – Irinę Malińską. Malarka zaprezentował własny dorobek artystyczny w naszej galerii, prezentując trzydzieści obrazów o niezwykłej barwie kolorów i baśniowym klimacie. Wystawa nosi tytuł „Błędne ogniki” i można ją podziwiać od 10.10-3.12.2024 w hallu głównym Domu Kultury w Przeciszowie.

Wernisaż, którym otwarto wystawę przyciągnął mieszkańców naszej gminy. Nie zabrakło również dzieci biorących udział w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez Irinę Malińską, a które odbyły się w dniu 9.10.2024 w Domu Kultury w Przeciszowie. Nasi najmłodsi artyści zaprezentowali piękne rzeźby wykonane z masy plastycznej, a przedstawiające rybę. Każdy, kto w dniu wernisażu odwiedził wystawę, mógł przekonać jest jaki artystyczny potencjał drzemie w naszych młodych mieszkańcach.

Inspiracją dla młodzieży była również rzeźba przedstawiająca willę Wioletty Villas, wykonaną przez artystkę z Kudowy Zdroju.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii, aby podziwiać prace artystki.

Organizator pragnie podziękować Dorocie i Kazimierzowi Całusom za okazane wsparcie i ugoszczenie artystki.

Sponsorem wydarzenia, Mecenasem Kultury jest Bank Spółdzielczy w Zatorze.